تاجگردون یک قدم جلوتر از برنامه

تاجگردون یک قدم جلوتر از برنامه  !

همه میدانیم که وظیفه اصلی یک نماینده در مجلس شورای اسلامی قانون گذاری و نظارت است ، اما پیگیری طرح های عمرانی و مهمتر زندگی و معیشت موکلین نیز مهم و در اولویت قرار دارد ، لذا با توجه به اینکه برای سنجش کارآیایی گذشتگان و آیندگان عیاری مناسب بدست آوریم لازم است هر از گاهی تاریخمان را مرور کنیم و به یقین برسیم ، بنا براین شرح مختصری از وکلای ادوار گذشته مجلس را با مختصات سیاسی و عملکرد اجمالی  آنها مزید اطلاع عزیزان با هم مرور می کنیم  .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی  یعنی از خرداد سال یکهزاروسیصد وپنجاه و نه تاکنون تعداد شش نفر دیگر با رای مردم گرما دیده ، نفت زده گچساران روی صندلی های سبز و قرمزپارلمان بخت آزمایی کردند و با  افکار و برنامه های خود راهروهای به ظاهرکوتاه اما طولانی و پرمسئولیت مجلس را بارهای بار پیمودند و بعد از یک یا دو دوره به زور غزل خداحافظی خواندند و اصلا به شعر شاعر که فرمود : زندگی صحنه یکتای هنر مندی ماست  .... توجه نکردند . آقایان بهرام تاجگردون و محمد موحد هرکدام دو دوره ، و آقایان حسینعلی نجفی ، قدرت حسینی ، هرکدام یک دوره و محمد علی نبی زاده ، علی مراد جعفری به اتفاق یک دوره ، نهایت اینکه هرکدام با مقتضیات زمانی و مکانی به سهم خود ودر حد وسعشان برای خود یا مردم کار کردند ، حالا تشخیص اینکه چگونه  و کجا کارکردند ؟را به مردم فهیم گچساران می سپاریم و مارا فعلا با آن کاری نیست .

1-     آقای بهرام تاجگردون فردی چپ گرا، سیاستمدار و از نیروهای تراز اول این گروه محسوب می شد ، وی با توجه به دانش و تجربه ای که داشتند یکی از نمایندگان اثر گذار در قانونگذاری و صاحب نظری در حد انتظار بودند که رای و نظر ایشان در تصویب یا رد لوایح مجلس موثر  واقع می شد و نماینده خوبی برای شهرستان و کشور بودند . 

2-     اقای حسینعلی نجفی از نیروهای موسوم به حزب جمهموری اسلامی و نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گچساران بودندکه ایشان با توجه به شرایط خاص زمانی و بضاعت کم علمی و تجربی خود و ورود زود هنگام به حاشیه های غیر متعارف نتوانست موفقیت چندانی بدست آورد و در آخر هم شرمنده موکلین شد و مردم مدت نسبتا طولانی را بدون نماینده در پایتخت به انتظار دور بعدی نشستند.

3-     آقای محمد موحد نیز از نیروهای حزب جمهوری اسلامی و فردی محافظه کار بودند که توانستند با نفوذ خودو همچنین ارتباطات مردمی غافل از وظایف اصلی نمایندگی یعنی قانون گذاری و نظارت به مدت دو دوره وکالت شهرستان های گچساران و کهگیلویه  و باشت رابر عهده داشته باشند و جز در مراودات مردمی موفقیت چندانی نداشتند .

4-     آقای محمد علی نبی زاده که دفتر دار آقای موحد وبودند نیز با حمایت ایشان و تعصبات عشیره ای و قومی (باور غلط طایفه گرایی) توانستند به مجلس راه پیدا کنند ، اما متاسفانه با توجه به شرایط بد سیاسی و عدم هماهنگی با دولت نتوانستند چندان موفق باشند و علیرغم تلاش های زیادی هم که داشتند  با نا تمام ماندن دوره وکالتشان به علت بیماری دار فانی را وداع گفتند که لازم است برای ایشان  از درگاه ایزد منان طلب آمرزش کنیم .

5-     آقای علی مراد جعفری نیز از همتایان سیاسی و هم حزبی های نمایندگان قبلی یعنی موحد و نبی زاده بودند که با توجه به فرصت کم میاندوره ای و نیز عدم شناخت مسیرهای نفوذی ونداشتن دانش و تجربه کافی نتوانست کاری از پیش ببرد و با پروند ه ای چند برگی  با مجلس شورای اسلامی خداحافظی کردند  .

6-     آقای قدرت حسینی از اصول گرایان سنتی بودند که با ملاحضات خاص انتخاباتی پا به بهارستان گذاشتند و علیرغم اینکه از همان ابتدای کار، خود را به جریان منتسب به دولت نزدیک کردند اما به دلیل تمرکز وقت و سرمایه در فعالیت های اقتصادی نتوانستند برای حوزه انتخابیه خود کار مفیدی انجام دهند و با خاطره دو وجهی در تهران ماندند .

حال با گذری اجمالی از تاریحچه ادواری مجلس در حوزه انتخابی گچساران به کارگردان هفتم این صحنه وکیل نهم این مکان قانون گذاری یعنی مجلس شورای اسلامی میرسیم ، آقای غلامرضا تاجگردون از نیروهای اصلاحاتی که با اعتماد حد اکثری مردم به امید تغییر و اصلاح  برصندلی سبز مجلس نشستند .

 هرچند که در این فرصت کم گذشته از وکالتشان قضاوت کمی سخت و نابجاست ، اما چون پذیرفته ایم که مشت نمونه خروار است پس می نویسیم : اگر ایشان را با کوله باری ازدانش و تجربه فردی شایسته و فرا ملی بدانیم اغراق نیست ، چون در مقایسه با دیگر وکلای قبلی دارای وجوه متمایز زیادی هستند که همین سوابق و تجربیات راه دشوار و پر پیج و خم بهارستان را برایش آسان کرده و به واسطه همین داشته های علمی توانسته یکی از معاونین کمسیون های مجلس و نیز از صاحبنظران در طرح ها و لوایح مجلس باشند ، طبیعی است که در هر مکان و زمانی توانمندان به کار می آیند و از وجود مایه می گذارند  چون در چنته برای گفتن زیاد دارند . هیچیک از وکلای قبلی سابقه اجرایی در سطح کلان نداشتند ، وکلای قبلی معمولا از قشر فرهنگی آنهم در سطح میانی و کمتر بودند ، اکثر وکلای قبلی قانون را در مجلس یاد گرفتند و بعد شروع به کار کردند و این امر مدت زمانی خدمت رسانی از جانب آنها را به تعویق انداخت . تخصص اقتصادی که نیاز اول هر جامعه ای مخصوصا حوزه انتخابیه ما می باشد در وجود هیچیک از نمایندگان قبلی نبود .  وکلای قبلی با آزمون خطا وارد مجلس شدند و همین امر هم باعث شد که روند کار به کندی صورت گیرد چون هزینه اصلاح خطا هنگام آزمون بیش از پیش است ،  آشنایی با بودجه و توزیع آن به تناسب زمان و مکان ، و پراکنش جمعیت شرط لازم است که متاسفانه نمایندگان قبلی شاید هنوز هم در شاخص های آن مانده باشند. اینها و مواردی از این دست باعث شد که آقای تاجگردون با مضاعف کردن تلاش شبانه روزی بر این داشته ها که در واقع زیرساخت حرکت رو به جلو بود چند قدم جلوتر از برنامه باشد ،

با اینکه فرصت زیادی از زمان وکالت ایشان نگذشته است خوشبختانه شاهد انجام کارهای بزرگی چه در بعد قانون گذاری و نظارت و چه در بعد پیگیری مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه هستیم که می توان به بیش ازسی و هشت دیدار و بازدید متنوع از شهرستان اشاره کرد و به نوعی می توان گفت گام به جلوی ایشان دور از انتظار هم نبوده است ، باید باشد چون باورکرده ایم که می تواند و اگربخواهیم ایشان را دراین راه همکاری کنیم باید کمک کنیم که تمرکزکاری و وقت خود را بیشتر به زیر ساخت های اساسی سوق دهد تا مشکلات جزئی و انتظارات غیر معقول. از این رو امید است این روند خوشایند و رو به رشد با نارسایی ها و بداخلاقی هایی احتمالی از سرعت نیفتد و با شتاب بیشتری پیگیری گردد. هرچند مسئولیت ها ی ایشان تا قبل از وکالت برای همگان مبرهن است ، اما برای راحتی خاطر خوانندگان عزیز به بخشی از آنها اشاره میکنیم ، همان بخشی که وی را از سایر همکاران خود در ادوار گذشته متمایز کرده است .

 

 

بخشی از مسئولیت ها قبل ورود به مجلس :

 • عضو شورای جهاد دانشگاهی دانشگاه اقتصاد شهید بهشتی
 • معاون دفتر مطالعات و تحقیقات سیاست های مالیاتی وزارت امور اقتصادی و دارایی
 • مدیر کل دفتر تحقیقات و سیاست های مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویر احمد
 • رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس
 •  معاون امور مجلس و استان های سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
 •  دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران
 • عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بین المللی ایران
 • عضو شورای پول و اعتبار
 • رییس کمیسیون تخصصی شورای عالی اقتصاد
 • رییس کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال
 • رییس ستاد نظارت بودجه کشور
 • عضو هیأت مدیره اتاق تعاون جمهوری اسلامی ایران
 • عضو شورای آموزش و تحقیقات استان فارس       
 • عضو شورای مشورتی شهرداری شیراز
 • عضو کمیته علمی کنفرانس حیطه بخش های دولتی ، تعاونی و خصوصی در اقتصاد اسلامی

      در پایان برای نمایندگان ادوار گذشته سلامتی و بهروزی ، برای مرحوم نبی زاده آمرزش و مغفرت ، برای نماینده فعلی نیز موفقیت و برای مردم شریف گچساران و باشت هم سعادت و شادکامی آرزو می کنم.

با احترام – قربان کرمی

/ 4 نظر / 24 بازدید
برده ولی آزاد

چنان درگیر چاله های پشت سر بودم که چاه پیش رو را ندیدم [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] تو که باشی سال ها یک فصلن نه خزان دلتنگی،نه سوز دل سردی،نه آتش بی مهری همه روزها با تو بهار عاشقیستـــــــــــ* خوشا آنانکه با گذر عمر پیر و با کهنه شدن عشق جوان می شوند. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] تو که باشی سال ها یک فصلن نه خزان دلتنگی،نه سوز دل سردی،نه آتش بی مهری همه روزها با تو بهار عاشقیستـــــــــــ* [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] تقدیم شما از هر آنچه نیکی ست.متشکرم از حضورتون عزیز

برده ولی آزاد

چنان درگیر چاله های پشت سر بودم که چاه پیش رو را ندیدم [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] کسی که از اوج می ترسد پایین ترین پله را بالاترین پله می بیند. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] خوشا آنانکه با گذر عمر پیر و با کهنه شدن عشق جوان می شوند. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] حرص و طمع اگر در جوانی پیر نگردد در پیری جوان تر گردد. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] تقدیم شما از هر آنچه نیکی ست.متشکرم از حضورتون عزیز

لینا

سلام وبلاگتون رو دیدم مطالبش قشنگ بود ازش استفاده کردم لطفا سایت مارو هم نگاه کنید http://mehestan.org/page.php?29 مطالبش راجع ساختمان هوشمنده مثل آبیاری گیاهان و تغذیه حیوانات خانه هوشمند سیستم های صوتی و تصویری خانه هوشمند سیستم‌های حفاظتی وامنیتی خانه هوشمند کنترل روشنایی خانه هوشمند و غیره . اگه از مطالب وب سایت ما خوشتون اومد لطفا مارو لینک کنید

Mohammad Ramezani Pour

با سلام به سایت ما نیز سری بزنید شاید مطالبی که میخواهید بدست آورید. جهت آمار بازدید و کسب رتبه با سایت پاتوق شهر تبادل لینک کنید.(وقت چندانی نمی گیرد.) راستی انجمن هم افتتاح شد که شما دوستان عزیز میتوانید مشکلات و سوالات خود را مطرح نمایید.(مخصوصا در زمینه ی وبلاگ و کد نویسی) آدرس سایت = http://www.patoghshahr.ir آدرس تبادل لینک = http://www.link2.patoghshahr.ir آدرس انجمن سایت =http://www.patoghshahr.ir/Forum موفق باشید!